Serwis i naprawa klimatyzacji samochodowej

Firma Mar-Max Mariusz Sójka w Białymstoku zajmuje się profesjonalnym serwisem, naprawą, napełnianiem i odgrzybianiem klimatyzacji w autach wszystkich marek.

Posiadamy wszelkie niezbędne certyfikaty wymagane prawem  do pracy przy  klimatyzacjach samochodowych.

Serwis i naprawa klimatyzacji – Białystok

Chcesz wykonać serwis klimatyzacji przed sezonem letnim? Zgłoś się do nas! Klimatyzacja w Twoim aucie nie działa prawidłowo, hałasuje, słabo chłodzi? Przyjedź do serwisu Mar-Max Mariusz Sójka, który mieści się przy ulicy Bagnowskiej 43 w Białymstoku.

Posiadamy profesjonalnie wyposażony warsztat i niezbędny sprzęt do kompleksowego serwisu oraz naprawy każdej  klimatyzacji samochodowej.

Klimatyzacja – oferta Mar-Max Białystok:

 • pełen serwis klimatyzacji,
 • naprawa – usuwanie drobnych i dużych usterek,
 • wykrywanie i usuwanie nieszczelności,
 • napełnianie klimatyzacji,
 • wymiana filtrów,
 • naprawa i wymiana przewodów klimatyzacji – gumowych i aluminiowych,
 • odgrzybianie samochodu metodą ozonowania.

Pełen serwis klimatyzacji w samochodach flotowych! Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów!

Urządzenia do obsługi serwisu klimatyzacji marki BOSCH

Serwis klimatyzacji

Myślisz, że klimatyzacja jest bezobsługowa? Niestety, ale się mylisz! Serwis klimatyzacji należy przeprowadzać regularnie, przynajmniej raz w roku.

Kierowcy najczęściej decydują się przeprowadzić serwis klimatyzacji wiosną, tuż przed pierwszymi upałami. Każdy chce cieszyć się sprawną, pełną i czystą klimatyzacją podczas wakacyjnych podróży. Problem w tym, że wiosną w serwisach – takich jak prowadzi nasza firma Mar-Max w Białymstoku – panuje tłok. Dlatego lepiej do warsztatu wybrać się w innym terminie –  na przykład wczesną wiosną, jesienią, zimą.

Wykonujemy profesjonalny serwis klimatyzacji już od 70 zł!

Naprawa klimatyzacji

W Polsce działa wiele warsztatów, które zajmują się się serwisem klimatyzacji. Jednak tylko nieliczne trudnią się też naprawą klimatyzacji. Dlaczego? Ponieważ taka usługa wymaga posiadania znacznie więcej profesjonalnych narzędzi, a także wiedzy, umiejętności i doświadczenia.

W autoserwisie Mar-Max Mariusz Sójka w Białymstoku od lat z sukcesem naprawiamy klimatyzację. Usuwamy nawet najbardziej skomplikowane usterki!

Oferujemy naprawę klimatyzacji w autach wszystkich marek!

Napełnianie klimatyzacji

Obecnie prawie każdy warsztat samochodowy ma w swojej ofercie nabijanie klimatyzacji. Ale tylko nieliczni wiedzą jak rzeczywiście się do tego zabrać. Problem polega na tym, że nie wystarczy kupić maszyny do napełniania klimatyzacji. Trzeba jeszcze wiedzieć jak ją prawidłowo obsługiwać.

W Mar-Max Mariusz Sójka w Białymstoku pracują profesjonalni mechanicy, którzy mają duże doświadczenie w napełnianiu klimatyzacji. Przy okazji każdego nabijania sprawdzamy w jakim stanie jest instalacja. Pełny serwis jest niezbędny, ponieważ części samochodowe zużywają się i wymagają wymiany. Lepiej w porę usunąć wadliwe elementy klimatyzacji niż czekać, aż dojdzie do awarii.

W ciągu roku z klimatyzacji ucieka nawet 20% środka chłodzącego. Jeżeli nie zostanie on uzupełniony, może dojść do awarii układu.

Zalecamy sprawdzenie stanu klimatyzacji i napełnienie instalacji przynajmniej raz w roku. Wielu kierowców przyzwyczaiło się, że nie musi jeździć do serwisu nawet przez kilka lat. Takie zaniedbanie może zakończyć się poważną i kosztowną awarią klimatyzacji.

Nabijanie klimatyzacji – po co?

Regularne napełnianie klimatyzacji jest konieczne, aby:

 • system chłodzący mógł działać prawidłowo,
 • zapewnić właściwe chłodzenie samochodu,
 • uniknąć awarii klimatyzacji,
 • było zapewnione lepsze smarowanie układu.

Odgrzybianie klimatyzacji – pełen serwis

Odgrzybianie klimatyzacji i wnętrza samochodu, w którym jest ona zamontowana, to często konieczność. Jazda takim autem bywa niebezpieczna dla zdrowia. Grzyby mogą powodować złe samopoczucie u alergików. Wywołują też kaszel i problemy z oddychaniem u małych dzieci i osób starszych, których płuca są bardziej wrażliwe niż zdrowego dorosłego człowieka.

Objawy zagrzybienia klimatyzacji:

 • nieprzyjemny zapach w samochodzie,
 • zapach stęchlizny, który można wyczuć szczególnie po włączeniu klimatyzacji,
 • słaba siła nadmuchu, pomimo włączenia maksymalnej mocy w klimatyzacji,
 • słabe chłodzenie lub nawet jego brak,
 • klimatyzacja pracuje bardzo głośno,
 • parowanie szyb.

Serwis, naprawa, odgrzybianie, napełnianie klimatyzacji – Autoserwis Mar-Max Białystok. Zapraszamy do kontaktu!

Share